Spustili jsme další ročník certifikovaného kurzu PRague Communication Academy určeného v jarním semestru především nováčkům a juniorním pracovníkům v oboru. Kromě rozdělení podle délky praxe účastníků v oboru a praktičtěji zaměřených bloků je novinkou pro letošní rok také regionální rozšíření kurzů, které se budou vedle pražského paláce YMCA nově konat i v areálu Regionální hospodářské komory na brněnském výstavišti.

PRague Communication Academy (PRCA) jako jediný kurz na trhu zajišťuje komplexní vzdělání v oboru public relations. Na základě zkušeností z minulých ročníků byl dosavadní model akademie rozdělen podle délky praxe účastníků kurzu.

Jarní přednášky a workshopy PRague Communication Academy I. (PRCA I.) jsou určeny především pro začátečníky. Ti si díky účasti předních českých odborníků, kteří jednotlivé semináře povedou, a důrazem na praktickou využitelnost získaných poznatků z kurzu odnesou skutečně to, co ke své práci potřebují.

Navazující podzimní semestr PRague Communication Academy II. (PRCA II.) je určen PR profesionálům, kteří v oboru působí delší dobu a jsou například zodpovědní za vytváření a nastavení komunikační strategie, případně i vedou tým PR a marketingu. Během jednoho roku (dvou semestrů) si tak účastníci kurzu osvojí klíčové znalosti a dovednosti nezbytné pro práci každého profesionála pracujícího v oblasti PR.

Pro letošní ročník připravili organizátoři i další změny. Mezi největší bezpochyby patří rozšíření kurzu i do druhého největšího města v republice. „Považujeme za důležité přibližovat náš obor PR také mimopražským zájemcům a Brno si naši pozornost určitě zaslouží. Jako brněnský patriot věřím, že ve městě plném studentů a start-upů bude o certifikované kurzy zájem a naší asociaci se otevřou nové příležitosti,“ říká iniciátor regionálního rozšíření a člen výkonné rady APRA Petr Lesenský.

Kurz obsahuje devět odpoledních bloků a bude zakončen certifikovanou zkouškou. Účastníci se mohou těšit na přednášky, v nichž jim budou představeny základy public relations, ale také se dozvědí informace o tom, co obnáší práce tiskového mluvčího, jak se mění media relations v digitálním věku, proč je důležité zvládat prezentace a jiná veřejná vystoupení nebo jak je důležitá interní komunikace či event management.

„Oproti loňsku jsme přidali jeden výukový blok a zatraktivnili témata. Obměnili jsme také celou řadu prezentujících odborníků a myslím, že se uchazeči mají opravdu na co těšit. Zkušenosti a praktické rady bude v obou městech předávat celá řada PR profesionálů, novinářů, HR a event manažerů a mnoho dalších. Vypíchl bych nově například bývalého mluvčího vlády a nyní vedoucího strategické komunikace Univerzity Karlovy Martina Ayrera či vedoucího zpravodajství iDnes.cz a MF Dnes Matyáše Kaisera,“ vysvětluje vedoucí sekce vzdělávání APRA Jakub Hrabovský.

Přihlašování do kurzu začíná 16. ledna a zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím webových stránek APRA. Jarní PRague Communications Academy I. bude probíhat od 3. března do května 2020 každé úterní odpoledne v Praze a od 5. března každé čtvrteční odpoledne v Brně.

Mediálním partnerem PRague Communication Academy I. je týdeník Marketing&Media.

Podrobné informace o kurzu naleznete zde.

Informace pro média:
Pavla Mudrochová, výkonná ředitelka
mudrochova@apra.cz; +420 603 191 539
www.apra.cz