Praha, 4. ledna 2023 – Novým členem APRA se staly agentury Pepr, Insighters a Svengali. APRA tak dosáhla historicky největšího počtu členů – sdružuje 25 českých i zahraničních PR agentur působících na českém trhu.

 

Novým členem Asociace Public Relations (APRA) se stala agentura Svengali Communications, jedna z nejoceňovanějších agentur na trhu. V roce 2022 za svoje projekty dostala úctyhodných osm ocenění v oborové soutěži Lemur. Agenturu, v jejímž čele stojí Marek Pražák, v současné době tvoří 9 konzultantů a mezi její klienty patří například Plzeňský Prazdroj nebo hlavní město Praha. Svengali Communication je na trhu od roku 2005.

 

Ve stejnou dobu rozšířila řady APRA také agentura Insighters. Ta se vedle public relations zaměřuje také na on-line marketing, tvorbu webů a obsahu na sociálních sítích. Agenturu vede Tomáš Staněk, který řídí týmy poboček v Praze a Brně pracuje. Agentura je partnerskou organizací pro Facebook a Google. Zkušenosti má v práci s klienty v oblastech IT a technologie, FMCG, automotive, logistika, korporátní komunikace, finance, zdravotnictví a farmacie a další.

 

Od nového roku je členem APRA také PEPR Consulting. Petr Engliš jako Managing Director vede 11 konzultantů. Agentura byla založena v roce 2010 a v současné době obsluhuje široké portfolio klientů nejen z oboru životního stylu a potravin.

 

 

„Vstupujeme do nového roku s historicky nejvyšším počtem členů. Vzhledem k tomu, že vstup každého člena do APRA je podmíněn řadou parametrů, svědčí to o zvyšování úrovně public reĺations jako oboru,“ uvedl Patrik Schober, předseda výkonné rady APRA. Současně připomněl, že každý člen musí projít náročnou certifikací, která potvrdí, že členská  agentura splňuje nároky na kvalitu jak z hlediska servisu ro klienty, tak z pohledu finanční a personální stability a transparentnosti.

 

 

Informace pro média:

Marek Hlavica, výkonný ředitel