Praha, 15. května 2023 – Česká cena za PR, známá také jako LEMUR, zveřejnila nominované v letošním 18. ročníku. Z celkem 329 přihlášek vybrala porota odborníků 115 prací, které budou soutěžit ve 22 kategoriích. Ceny LEMUR, které každoročně uděluje Asociace public relations (APRA), budou rozdány na slavnostním večeru 15. června 2023 v prostorách WPP Campusu.

Profesní ocenění Česká cena za PR – LEMUR dospělo osmnáctým ročníkem do věku dospělosti. To se projevilo i rekordním počtem prací, kterých bylo letos 329. Z nich pak celkem osm komisí složených z více jak padesátky odborníků na public relations rozhodlo, že na shortlist zařadí celkem 115 prací.

Nejvyšší počet nominací získaly agentury Svengali Communications (16) a MSL (12). Následovaly agentury Ogilvy (5) shortlistů Fleishmann Hillard (4)  a AMI Communications, Bison & Rose, Insighters a Havas PR (3 ). Nejsilněji obsazené shorlisty mají kategorie Integrovaná komunikace (7 prací), Budování vztahů s médii (6 prací), Technologie, ICT (6 prací) a Zábava a sport (6 prací).

Kompletní nominace naleznete zde

„Letošní ročník potvrdil dlouhodobý trend, že Integrovaná komunikace je velmi silně obsazenou kategorií. Letos měla tato kategorie jeden z nejvyšších počtů přihlášek a na shortlist postoupilo nejvíc projektů. Spolu se Společenskou odpovědností a filantropií to byly dvě kategorie s největším počtem mimořádně kvalitních projektů,“ říká k nominacím Anna Balíčková, členka výkonné rady APRA zodpovědná za soutěž LEMUR.

Slavnostní vyhlášení výsledků se odehraje 15. června v prostorách unikátní, architektonickými cenami ověnčené budovy WPP Campusu (Elektrické podniky). Během večera budou rozdány ceny v celkem 22 kategoriích a speciální cena bude udělena také absolutnímu vítězi – tedy nejlepšímu projektu napříč kategoriemi. Během slavnostního večera bude udělena také cena za celoživotní přínos oboru public relations. Večerem budou provázet moderátoři Lenny Trčková a Marek Hlavica, výkonný ředitel APRA. Závěr bude patřit party na terase budovy nad Vltavou.

Vstupenky na slavnostní galavečer je možné od dnešního dne zakoupit zde.

Informace pro média:

Marek Hlavica, výkonný ředitel

 +420 602 373196

www.apra.cz  www.cenalemur.cz ___________________________________________________________________________________________

LEMUR – Česká cena za Public Relations

Profesní soutěž letos dosáhla svého osmnáctého ročníku a je otevřena všem subjektům působícím v České republice, které poskytují či využívají služby v oblasti public relations (PR agenturám, PR a komunikačním oddělením společností, firmám i institucím, státním orgánům, subjektům z nevládního sektoru či jednotlivcům).

Oceňovány jsou PR projekty realizované v období roku 2022 až do března 2023, které nejlépe vycházejí z podnikatelské strategie zadavatele, jsou koncepční, obsahují kreativní řešení, jsou v souladu s etickými pravidly oboru a mají prokazatelně pozitivní dopad na podnikání a reputaci zadavatele.

Další informace jsou dostupné i na FB profilu, Instagramu a Twitteru soutěže.

O Asociaci public relations (APRA)

APRA (Asociace public relations) je dobrovolné sdružení PR agentur a odborníků v komunikaci působících na území České republiky. Vznikla jako odborné sdružení, jehož prvořadým posláním je prezentovat obor PR zejména odborné a klientské veřejnosti, všestranně kultivovat činnost agentur, prosazovat takzvanou nejlepší praxi, vytvářet prostor k široké profesní diskusi a budovat dobré jméno oboru. APRA zároveň garantuje kvalitu nabízených služeb členských agentur prostřednictvím certifikace. Asociace dbá na dodržování etických pravidel dle Stockholmské charty a aktuálně sdružuje 1000 českých i zahraničních PR agentur působících na českém trhu a necelou desítku komunikačních a marketingových oddělení společností.