Čtrnáctý ročník oborové soutěže LEMUR – Česká cena za Public Relations, kterou pořádá Asociace PR agentur (APRA), zná své finalisty. Do letošního ročníku bylo přihlášeno 123 projektů, které jejich tvůrci přihlásili do 251 kategorií, z nichž mezi finalisty postoupilo 111 prací. Nejlepší projekty budou vyhlášeny a oceněny na slavnostním ceremoniálu 4. června 2019 v prostorách Centra současného umění DOX v Praze.

Sedm komisí složených z 47 odborníků na public relations a komunikaci z agentur, firem a státních a neziskových organizací ohodnotilo 251 přihlášek, ve kterých letos dominuje agentura Ogilvy (39) s nejvyšším počtem přihlášek, následuje agentura Bison&Rose s 24 a AMI Communications s 15 přihláškami.

Z prvního kola hodnocení se do finále probojovalo 111 prací, z nichž nejvyšší počet nominací získala agentura Ogilvy (20) následována agenturami AMI Communications (11) a Bison&Rose (10). Shortlist s nominacemi finalistů 14. ročníku oborové soutěže naleznete zde.

„Na slavnostním večeru budou v každé kategorii z pětice nominovaných finalistů vyhlášena první tři místa, ocenění Absolutní vítěz a také udělíme ocenění za přínos oboru Public Relations. Letošní vyhlášení proběhne v novém formátu a novém prostoru, Centru současného umění DOX+ v Praze, 4. června 2019,“ připomněl Michal Hoblík, člen výkonné rady APRA zodpovědný za soutěž LEMUR.

LEMUR – Česká cena za Public Relations
Profesní soutěž je otevřená všem subjektům působícím v České republice, které poskytují či využívají služby v oblasti public relations, PR agenturám, PR a komunikačním oddělením společností, firmám i institucím, státním orgánům, subjektům z nevládního sektoru či jednotlivcům. Oceňovány jsou PR projekty realizované v období roku 2018 až do března 2019, které nejlépe vycházejí z podnikatelské strategie zadavatele, obsahují kreativní řešení, jsou v souladu s etickými pravidly oboru a mají prokazatelně pozitivní dopad na podnikání a reputaci zadavatele. Veškeré informace o soutěži, uplynulých ročnících, včetně zakoupení vstupenek na slavností večer naleznete na webových stránkách soutěže. Další informace jsou dostupné i na FB profilu, Instagramu a Twitteru soutěže.

Informace pro média:
Pavla Mudrochová, výkonná ředitelka
mudrochova@apra.cz ; +420 603 191 539
www.apra.cz