Centrum Chodov, které aktuálně prochází rozsáhlou expanzí, v rámci níž se rozroste ze současných téměř 61 000 m2 na více než 100 000 m2, čeká na podzim letošního roku slavnostní otevření. Součástí nových prostor bude mimo jiné i inovativní koncept Designer GalleryTM, zóna prezentující v jedinečném designovém prostředí talentované návrháře či prémiové značky. V tomto unikátním místě bude mít přitom možnost představit svoji kolekci i vítěz reality show The Way, který bude vybrán z vycházejících hvězd českého a slovenského módního nebe. „Svět módy je velmi konkurenční a pro začínající tvůrce je obtížné se v něm prosadit. Jsme proto hrdí na to, že právě Centrum Chodov se stane podporovatelem lokálního oděvního průmyslu a nabídne pomocnou ruku mladým talentovaným návrhářům,“ uvedla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov. „Designer GalleryTM je v kontextu českých obchodních center skutečně nevšedním konceptem. Představí se zde to nejlepší ze světa módy a prostor v něm dostane i vítěz reality show The Way. Věřím, že jeho kolekci ocení zejména naši zákazníci – zakoupit si ji budou moct v Centru Chodov již tento podzim,“ uzavírá.

Výběr toho nejlepšího představitele Designer GalleryTM proběhne pomocí nevídané reality show The Way, kde budou moct diváci sledovat osud osmi mladých českých a slovenských návrhářů. Na jejich cestu soutěží bude dohlížet porota složená z odborníků s vytříbeným vkusem v čele s uznávanou módní manažerkou Katarínou Král, spisovatelkou a šéfredaktorkou lifestylového magazínu Bárou Nesvadbovou a módní fotografkou Lucií Robinson. Na čtvrté pozici porotce se v každé fázi soutěže objeví jiná osobnost české designové scény. Mezi ně bude patřit například přední módní návrhářka Petra Balvínová, designérka Mirka Horká nebo designer módních domů Pavel Ivančic.

V celkem devíti epizodách bude zaznamenáno, jak se soutěžící poperou se zadaným úkolem: vytvořit dámskou, pánskou, případně unisex kolekci, respektující principy udržitelné módy a inspirovanou tématem Heritage, což v překladu znamená Odkaz nebo Dědictví. „Je to první soutěž, kde uvidíme celý kreativní proces vytváření kolekce, která bude mít perspektivu,“ prozrazuje porotkyně Katarína Král s tím, že půjde o návrh pro období podzim/zima 2017. „Uvidíme, jak návrháři uvažují, co potřebují, s čím musí přijít, aby mohla vzniknout věc, kterou můžeme nosit. Výsledkem ale nebude jen super kolekce, díky této soutěži dáme jednomu šanci a podmínky pro to, aby mohl vytvořit svoji vlastní značku, etablovat se na trhu a přinášet svoji kolekci každý rok,“ dodává.

V každém díle soutěž opustí jeden z účastníků, dva nejlepší se pak utkají 29. června ve velkém finále. O vítězi rozhodne módní přehlídka, kde předvedou to nejlepší, co v nich je. Na podzim bude následně odvysílán bonusový desátý díl, jenž divákovi odhalí zákulisí z výroby vítězné kolekce a poskytne záběry z jejího uvedení během Grand Openingu nové části Centra Chodov. Vítěz zároveň získá podporu ve výši 1 000 000 korun.

Reality show The Way odstartuje již tento čtvrtek 4. května na nové platformě Centra Chodov: theway.spotmagazine.cz. Bude ji možné sledovat také na TV Óčko, a to v premiéře vždy každou sobotu v 9:30 a následně v repríze ve středu v 17:00 na Óčko Gold nebo ve čtvrtek v 13:00 na TV Óčko.

O společnosti Unibail-Rodamco

Společnost Unibail-Rodamco SE, která vznikla v roce 1968, je největší evropská akciová společnost investující do komerčních nemovitostí. Společnost působí v 11 zemích Evropské unie a hodnota portfolia skupiny k 31. prosinci 2016 byla oceněna na 40,5 miliardy euro. Skupina je investorem, developerem a zároveň i provozovatelem svých aktiv – jejím cílem je pokrýt celý hodnotový řetězec nemovitosti. Unibail-Rodamco zaměstnává 1 990 profesionálů, kteří svoje zkušenosti zúročují ve vysoce specializovaných segmentech trhu, jimiž jsou například velká nákupní centra v evropských metropolích a rozsáhlé kongresové, výstavní a kancelářské prostory v oblasti Paříže. Skupina se odlišuje od konkurence zejména svým důrazem na co nejkvalitnější architektonické, urbanistické a ekologické zpracování svých projektů. Její vizí, prostřednictvím níž se zaměřuje na dlouhodobost a trvalou udržitelnost, je development či redevelopment jedinečných míst, kde lidé mohou nakupovat, pracovat a odpočívat. Skupina věnuje velkou pozornost ekologické, ekonomické a sociální trvalé udržitelnosti, což jí zajistilo místo v indexech FTSE4Good a STOXX Global ESG Leaders. Skupina je také v indexech CAC 40, AEX 25 a EuroSTOXX 50 a drží rating A od ratingových agentur Standard & Poor’s a Fitch.

Více informací naleznete na webových stránkách: www.unibail-rodamco.com.

Kontakty pro média:
AMI Communications
Adéla Vaverová
Senior Account Executive
adela.vaverova@amic.cz
234 124 112

Unibail-Rodamco
Petra Valentová
Marketing Manager, Centrum Chodov
petra.valentova@unibail-rodamco.com
272 173 605

Zodpovědný account manager

Kateřina Nováčková

katerina.novackova@amic.cz