Jubilejní patnáctý ročník oborové soutěže LEMUR – Česká cena za Public Relations, kterou pořádá Asociace public relations (APRA), vyvrcholí finálovým večerem, kde budou vyhlášeni tvůrci nejlepších projektů v oblasti PR a komunikace. Letos slavnostní večer poprvé proběhne pouze online formou, prostřednictvím servisu ČTK. Přenos nejen z Centra současného umění DOX+ začíná v 19:00 hodin ve čtvrtek 11. června 2020.

V důsledku neustále se měnících opatření státních orgánů jsme byli nuceni změnit formát slavnostního vyhlášení výsledků, které bude letos historicky poprvé probíhat online. Na slavnostní předávání cen za nejlepší projekt v oblasti public relations, který bude ČTK přenášet v servisu PROTEXT VIDEO, na webových stránkách www.ceskenoviny.cz i na FB profilu  soutěže, se můžete těšit ve čtvrtek 11. června 2020 od 19:00 hodin. Večerem nejen z Centra současného umění DOX+ vás bude provázet herec a moderátor Mikuláš Křen.

V každé kategorii budou z nominovaných finalistů vyhlášena první tři místa. „Udělíme i ocenění Absolutnímu vítězi, cenu za přínos oboru public relations a také vyhlásíme dva nejlepší tiskové mluvčí. Mluvčího státní správy a mluvčího soukromého sektoru,“ říká člen výkonné rady APRA Michal Hoblík, který je zodpovědný za soutěž LEMUR.

Z prvního kola hodnocení se do finále probojovalo 135 prací, z nichž nejvyšší počet nominací získala agentura Ogilvy (20) následovaná agenturami AMI Communications (16) a Bison&Rose (12).

Osm komisí složených ze šedesátky odborníků na public relations a komunikaci posuzovalo a ohodnotilo 243 přihlášek, ve kterých letos dominovala agentura Ogilvy s nejvyšším počtem přihlášek (33), následovala agentura AMI Communications s 29 a Bison&Rose s 25 přihláškami. Mezi finalisty se také probojovalo 10 tiskových mluvčí ze soukromého sektoru a státní správy.

Informace pro média:
Pavla Mudrochová, výkonná ředitelka
mudrochova@apra.cz; +420 603 191 539
www.apra.cz  www.cenalemur.cz