V Praze, 2. února 2023 – Asociace public relations (APRA) si dnes na svém generálním shromáždění zvolila novou výkonnou a revizní radu, převolena byla také etická a smírčí komise. Sedmičlenné výkonné radě bude příští dva roky předsedat Radek Maršík. APRA momentálně zahrnuje 24 členů z řad agentur a 15 přidružených členů. Primárním cílem asociace zůstává kultivace oboru PR, prosazování nejlepší praxe a vytváření platforem k profesní diskuzi a vzdělávání.

 

Ve výkonné radě Asociace public relations (APRA) pokračují kromě Radka Maršíka (FleishmanHillard) také Petr Lesenský (Lesensky.cz) a Rostislav Starý (PR.Konektor), které nově doplňují Anna Balíčková (Grayling Czech Republic), Jan Klíma (AC&C Public Relations), Michal Růžička (Stance Communications) a Ondřej Tesař (Epic PR).

 

„APRA vstupuje do letošního roku v historicky nejsilnější sestavě s téměř 40 členy z řad agentur i firem. Nová výkonná rada bude dále rozvíjet klíčové projekty, jako je Lemur, PRCA nebo PR Summit. V posledních dvou letech jsme se výrazněji zapojovali do veřejných diskuzí a témat, které formují naše odvětví, a v tom budeme také pokračovat. Dále chceme posílit naše vzdělávací projekty, nově chystáme onlinový kurz pro nové PR profesionály, a jako sektor potřebujeme zůstat atraktivní nejen pro mladé talenty, což je také jedním z našich cílů.“ uvedl nový předseda APRA Radek Maršík, který po dvou funkčních obdobích nahrazuje ve vedení asociace Patrika Schobera.

 

„Společně s kolegy ve výkonné radě jsme dokázali asociaci finančně stabilizovat a rekordně rozšířit její členskou základnu. Spustili jsme Prague Communication Academy pro seniorní PR manažery, zajistili udržitelný vývoj nejprestižnější PR soutěže na našem trhu Lemur, spojením konference PR Summit s Forum Media vytvořili jedinečnou událost, která je oslavou kreativního průmyslu v ČR. APRA nyní vchází do další etapy svého působení velice silná a já přeji všem členům v řídících orgánech mnoho úspěchů,“ doplnil bývalý předseda APRA Patrik Schober.

 

Etickou a smírčí komisi asociace obsazují Vladimír Bystrov (Bison & Rose), Dita Stejskalová (Ogilvy Public Relations), Pavel Novák (AMI Communications), Marek Pražák ( Svengali) a Pavlína Rieslová (Ewing PR). Složení revizní rady zůstává na další dva roky neměnné, členy jsou i nadále Jaroslav Duroň (PR.Konektor), Martina Frýdl (AC&C Public Relations) a Jan Kučmáš (AMI Communications).